Czym charakteryzuje się styl BOHO

Czym charakteryzuje się styl BOHO

Boho to styl, który zyskuje coraz większą popularność w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się on połączeniem luzu, swobody i wyjątkowej estetyki. W tym stylu ważne jest wykorzystanie naturalnych materiałów, jak drewno, rattan czy wiklina choćby w formie dekoracyjnej wstawki. W aranżacji wnętrz Boho często stosuje się meble do salonu, szafy do sypialni, komody z szufladami, witryny z oświetleniem LED oraz komody na ubrania.

Meblami idealnymi do stylu Boho są te wykonane z naturalnych materiałów, jak wspomniane drewno czy rattan. Meble te są zazwyczaj proste w formie, a ich charakterystyczną cechą jest ciepły odcień. Często stosowane są również meble w odcieniu naturalnych kolorów lub z wstawkami z naturalnych materiałów. W salonie świetnie sprawdzą się zestawy mebli, składające się z kanapy, foteli oraz stolika. W sypialni natomiast warto postawić na szafę w naturalnym kolorze drewna oraz komodę z szufladami, na której można przechowywać ubrania.

Witryny z oświetleniem LED to kolejny element, który wpisuje się w styl Boho. Dzięki temu oświetleniu można podkreślić naturalne piękno drewna, a jednocześnie stworzyć przytulny klimat w pomieszczeniu. Witryny te można wykorzystać zarówno w salonie, jak i sypialni, na przykład do wyeksponowania ozdobnych elementów.

Komody na ubrania to niezbędny element każdej sypialni. W stylu Boho warto postawić na modele wykonane z drewna lub rattanu, które są zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Komoda na ubrania to również doskonałe miejsce na przechowywanie pościeli i innych akcesoriów do sypialni.

Podsumowując, styl Boho to połączenie swobody, luzu i naturalnego piękna. W aranżacji wnętrz tego stylu warto postawić na meble wykonane z naturalnych materiałów, takie jak meble do salonu, szafy do sypialni, komody z szufladami, witryny z oświetleniem LED oraz komody na ubrania. To pozwoli na stworzenie przytulnego, spokojnego klimatu, który sprzyja relaksowi i odpoczynkowi.

Polecane meble w stylu BOHO:

Szeroka komoda z czterema szufladami oraz dekoracją z naturalnego drewna

Szafa 200 z dekoracją z naturalnego drewna

Komoda narożna z dekoracją z naturalnego drewna

Powrót do blogu