Montaż szafy przesuwnej Jak zmontować szafę przesuwną z lustrem

Jak wygląda montaż szafy przesuwnej? Jak złożyć szafę przesuwną z lustrem? Przedstawiamy na przykładzie szafy do sypialni Sycylia 200

Montaż szafy przesuwnej – czy jest się czego obawiać? Jak zamontować szafę przesuwną?

 

Konieczność zmontowania szafy przesuwnej jest jednym z głównych powodów rezygnacji z zakupu lub odwleczenia go w czasie. Czy rzeczywiście montaż szafy jest czymś trudnym, skomplikowanym, wymagającym specjalistycznej wiedzy? Czy jednak jest jak w starym przysłowiu „Nie taki diabeł straszny jak go malują”? W naszej ocenie fizyka kwantowa jest trudniejsza, a montaż szafy nie jest trudny pod warunkiem, że stosowania się do instrukcji montażu.

 

Szafa już przyszła! Zaczynamy montaż!

Kurier zadzwonił, szafa dostarczona, możemy zaczynać montaż. Jak zabrać się do montażu?

 

W pierwszej kolejności przygotuj sobie miejsce. Pamiętaj, że szafy nie należy składać bezpośrednio na podłodze, gdyż może to spowodować uszkodzenia montażowe. Odpowiednie miejsce to dywan lub jeśli w danym pomieszczeniu jest parkiet lub płytki, wtedy warto użyć koca. Jest to ważne ponieważ koc chroni nie tylko szafę, ale również podłogę.

 

Masz przygotowane miejsce? Zatem kolejnym ważnym krokiem jest sprawdzenie zawartości przesyłki. To jeden z najważniejszych elementów montażu szafy przesuwnej. Otwórz instrukcję, a jeśli nie otrzymałeś wersji papierowej to zeskanuj kod QR, który znajdziesz na opakowaniu. Następnie sprawdź wszystkie elementy. Upewnij się przed montażem, że przesyłka jest kompletna, a także czy żaden z elementów nie jest uszkodzony.

 

WAŻNE: JEŚLI W PACZCE ZNAJDZIESZ USZKODZONY ELEMENT TO NIEZWŁOCZNIE ZGŁOŚ TO DO NAS! NIE MONTUJ USZKODZONYCH ELEMENTÓW, GDYŻ MOŻE TO USZKODZIĆ CAŁĄ KONSTRUKCJĘ LUB WYDŁUŻYĆ REALIZACJĘ REKLAMACJI.

 

Osobiście jestem zwolennikiem posegregowania elementów przed rozpoczęciem montażu. Pozwala to później na lepszą organizację podczas montowania szafy.

 

Instrukcję montażu przeprowadzimy na przykładzie Szafy przesuwnej z lustrem Sycylia 200 cm. Zdecydowana większość szaf jest montowana w podobny sposób, więc znajomość montażu tej szafy pozwoli Ci łatwiej złożyć pozostałe modele.

 

Do montażu będziesz potrzebował:

-Wkrętarkę

-Śrubokręt

-Młotek

 

Zaleca się, aby montażu dokonywały dwie osoby.

 

Film instruktażowy znajdziesz pod poniższym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=2SK6t30J3aE

 

Poniżej przedstawiamy tekstową instrukcję montażu szafy przesuwnej z lustrem Sycylia 200.

 

Krok 1. Znajdź dwie części nr 4. W obu częściach umieść po cztery elementy akcesoria J (po dwa obok siebie). W tym etapie przyda Ci się młotek.

 

Krok 2. Obróć oba elementy i umieść w nich kołki A. Te same kołki umieść również po bokach części nr 4. W tym etapie przyda Ci się młotek.

 

Krok 3. Znajdź element nr 12 oraz akcesoria kołek A oraz B1. W tym etapie przyda Ci się młotek oraz śrubokręt.

 

Krok 4. Obróć element nr 12 i zamontuj akcesoria B, B1 oraz A. Akcesorium B - Strzałka na tej śrubie musi wskazywać krawędź. Na bocznych krawędziach elementu 12 umieść akcesoria A.

 

Krok 5. Znajdź element nr 2 i zamontuj akcesoria w identyczny sposób.

 

Krok 6. Połącz elementy 2 oraz 4.

 

Krok 7. Znajdź 3 sztuki elementów nr 19 i zamontuj w nich akcesorium B.

Krok 8. Znajdź prowadnicę D1 i zamontuj ją za pomocą wkrętów C1. W tym momencie będzie potrzebna Ci wkrętarka.

 

Krok 9. Obróć element nr 19 i zamontuj prowadnicę D3. Zamontuj ją za pomocą wkrętów C1.

 

Krok 10. Elementy nr 19 połącz z wcześniej złączonymi elementami 4 oraz 2. Podczas łączenia dokręć akcesoria B oraz dokręć prowadnicę.

 

Krok 11. Połącz element nr 12 do wcześniej już złączonych elementów.

 

Krok 12. Znajdź element nr 10 i zamontuj za pomocą wkrętarki akcesorium B1 oraz F1.

 

Krok 13. Ostrożnie obróć ten element i zamontuj akcesoria B1 oraz B.

 

Krok 14. Połącz ten element ze złożoną już częścią szafy oraz dokręć akcesoria B.

 

Krok 15. Znajdź element nr 22 i połącz go ze złożoną już częścią szafy. Umieść w elemencie nr 22 akcesoria B.

 

Krok 16. Znajdź element nr 20. Zamontuj w nim akcesoria A, B oraz B1. Następnie połącz go ze złożoną już szafą, a dokładniej z elementami 10 oraz 22. Pamiętaj, by dokręcić akcesoria B.

 

Krok 17. Znajdź element nr 3 oraz zamontuj w nim akcesoria B1. W bocznych krawędziach zamocuj akcesorium J. Następnie przykręć prowadnicę D3. Połącz ten element jako boczną ścianę ze złożoną już częścią szafy.

 

Krok 18. Znajdź element nr 5 oraz zamontuj w nim akcesoria B1, B oraz A. Połącz ten element jako wieniec górny. Twoja szafa przesuwna nabiera już kształtów! Pamiętaj, by dokręcać akcesoria B.

 

Krok 19. Znajdź elementy 21 oraz 1. Zamontuj akcesoria B. Na dłuższym elemencie zamocuj akcesorium B1, F1 oraz J. Naszykuj prowadnicę D3 i zamontuj ją.

 

Krok 20. Tutaj niezbędne są dwie osoby. Jedna osoba musi wziąć element nr 21, połączyć go ze złożoną częścią szafy i trzymać dopóki druga osoba nie połączy elementu nr 1 (bocznej ściany) z resztą szafy. Dokręć akcesoria B.

 

Krok 21. Zamontuj plecy szafy. W tym momencie będzie potrzebna Ci druga osoba oraz młotek.

 

Krok 22. Znajdź elementy 23, 24, 25 oraz połącz je ze złożoną już szafą. W tym momencie możesz dokręcić prowadnice do szuflad.

 

Krok 23. Znajdź element I oraz przykręć go do elementu nr 12 za pomocą wkrętów C1. Drugi element I przykręć do elementu nr 5.

 

Krok 24. Znajdź elementy szuflady – 14,15,16,17,18. Czynność powtórz 4 razy. Użyj akcesoriów A oraz K.

 

Krok 25. Po zamontowaniu dna szuflady, przykręć prowadnicę D4 oraz D2 do wszystkich szuflad.

 

Krok 26. Za pomocą wkrętów C2 zamontuj uchwyty do szuflady – element E. Następnie umieść szuflady w złożonej części szafy przesuwnej Sycylia.

 

Krok 27. W środkowej komorze umieść akcesoria H.

 

Krok 28. Zamocuj drążek na wieszaki – element F

 

Krok 29. Załóż półki na wcześniej zamocowanych akcesoriach H.

 

Krok 30. Zdejmij folię ochronną. Następnie znajdź paczkę z listwą LED i zamocuj ją u góry szafy. Podłącz oświetlenie do gniazdka elektrycznego i włącz oświetlenie.

 

Krok 31. Znajdź elementy 6 oraz 6A. Zamontuj akcesorium G1. Następnie załóż akcesorium G.

 

Krok 32. Załóż oba fronty na prowadnicę. Następnie załóż uchwyty E1 za pomocą wkrętów C2.

 

I to wszystko! Twoja szafa przesuwna Sycylia została właśnie złożona i dumnie stoi w Twojej sypialni, salonie lub przedpokoju.

 

Czy było trudno? To zależy od doświadczenia i umiejętności lecz montaż jest na tyle łatwy, że osoba, która nie jest specjalistą może samodzielnie złożyć szafę przesuwną Sycylia.

 

Teraz, gdy już wiesz jak złożyć szafę Sycylia to nie pozostaje nic innego jak złożyć zamówienie:

 

Szafa przesuwna z lustrem Sycylia 200

Szafa przesuwna z lustrem Sycylia 250

 

 

 

 

źródło: własne, YouTube, Sliding Wardrobes 4u

 

Powrót do blogu