Sofa do salonu, kanapa rozkładana, wersalka z pojemnikiem - czym różnią się te meble?

Sofa, kanapa, wersalka - synonimy czy różne meble?

Sofa, kanapa, wersalka - te trzy słowa często używane są zamiennie, a przecież każdy z nas chyba ma w swoim domu choć jedno z tych mebli. Jednak czy na pewno wiesz, czym różni się kanapa rozkładana do salonu od sofy do salonu, a co do tego ma wersalka z pojemnikiem na pościel? Dzisiaj postaram się rozwiać wątpliwości i wyjaśnić te kwestie.

Kanapa rozkładana do salonu to mebel, który z założenia ma służyć do siedzenia, ale także do spania. Najczęściej składa się ona z trzech segmentów: dwóch siedzisk i oparcia, które można rozłożyć. Dzięki temu, po złożeniu oparcia, powstaje łóżko. Kanapa rozkładana jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają niewielkie mieszkanie, a chcą mieć w nim miejsce do spania dla gości. Oczywiście, trzeba pamiętać, że nie będzie to rozwiązanie idealne dla osób, które oczekują komfortowego snu, ale na jedną, maksymalnie dwie noce, na pewno wystarczy.

Sofa do salonu natomiast to mebel, który ma służyć przede wszystkim do siedzenia. Zazwyczaj składa się z jednego, dwóch lub trzech siedzisk oraz oparcia. Istnieją sofy narożne, które dodatkowo mają dodatkowe siedziska w kształcie litery L, ale ich podstawowa funkcja pozostaje ta sama - służą do siedzenia. W przeciwieństwie do kanap rozkładanych, sofy nie posiadają funkcji spania. Z tego względu, jeśli szukasz mebla, który będzie służył wyłącznie do siedzenia, to sofa będzie idealnym wyborem.

A co z wersalką z pojemnikiem na pościel? Wersalka to mebel, który łączy w sobie funkcje kanapy rozkładanej i sofy do salonu. Często nazywana jest również sofą z pojemnikiem. Jak łatwo się domyślić, posiada ona funkcję spania, ale dodatkowo posiada pojemnik na pościel. Dzięki temu, po rozłożeniu, można włożyć do niej pościel, która nie zajmuje miejsca w szafie. Wersalka z pojemnikiem to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają miejsca na dodatkowe meble, a chcą mieć możliwość gościnnego przyjęcia znajomych czy rodziny.

Podsumowując, kanapa rozkładana do salonu, sofa do salonu oraz wersalka z pojemnikiem na pościel to trzy różne rodzaje mebli. Kanapa rozkładana to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują mebla, który będzie służył do spania oraz siedzenia. Sofa do salonu to często designerski mebel, na którym wygodnie usiądziesz. Wersalka rozkładana z pojemnikiem na pościel łączy w sobie funkcje kanapy oraz sofy.

Niemniej jednak zarówno Kupujący jak i Sprzedający stosują naprzemiennie te nazwy lecz warto wiedzieć czym te meble powinny się różnić.

Polecane kanapy:

Młodzieżowa kanapa rozkładana ze sprężynami bonell Roxy

Kanapa rozkładana z pianką HR Vela

Polecane sofy:

Duża sofa do salonu z elektryczną regulacja Plaza

Komplet wypoczynkowy Parma ze skóry naturalnej

Polecane wersalki:

Wygodna wersalka ze sprężynami bonell Grażyna

Elegancka wersalka do salonu Klara

Powrót do blogu