Sprężyna Bonell czy Sprężyna falista?

Sprężyna Bonell czy Sprężyna falista?

Wybierając idealne meble tapicerowane, niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego typu sprężyn. Dwa najpopularniejsze typy to sprężyna falista oraz sprężyna bonell. Oba typy mają swoje wady i zalety, więc zanim zdecydujesz się na konkretny typ, warto dokładnie przeanalizować ich właściwości.

Sprężyna falista to rodzaj sprężyny, który składa się z kilku połączonych ze sobą falistych drutów. Takie rozwiązanie zapewnia miękkość, elastyczność i wysoką trwałość. Sprężyna falista jest często stosowana w eleganckich wersalkach, kanapach do salonu oraz narożnikach rozkładanych. Jest to dobry wybór dla osób ceniących sobie wygodę i komfort. Sprężyna falista zapewnia bowiem odpowiednie podparcie dla ciała, dzięki czemu można spędzać na kanapie długie godziny, bez odczuwania dyskomfortu. Kanapy oraz narożniki ze sprężynami falistymi sprawdzą się w meblach, w których zamierzasz wykorzystać funkcję spania. W tego typu meblach stosowana jest grubsza pianka, a często również wyższej jakości niż w materacach bonellowych.

Sprężyna bonell, z kolei, to typ sprężyny, który składa się z połączonych ze sobą drutów w kształcie litery "S". Taki kształt sprawia, że sprężyna bonell jest sztywniejsza i bardziej odporna na odkształcenia. Jest to dobry wybór dla osób ceniących sobie twardość i stabilność. Sprężyna bonell znajduje zastosowanie w meblach tapicerowanych, takich jak sofy, kanapy czy łóżka. 

Podsumowując, wybierając między sprężyną falistą a sprężyną bonell, warto kierować się przede wszystkim swoimi preferencjami. Sprężyna falista to dobry wybór dla osób ceniących sobie miękkość i elastyczność, natomiast sprężyna bonell jest bardziej odporna i stabilna. Oba typy sprężyn mają swoje wady i zalety, więc warto dokładnie przeanalizować ich właściwości, zanim zdecydujesz się na konkretny typ. Bez względu na to, czy wybierasz elegancką wersalkę, kanapę do salonu czy narożnik rozkładany, ważne jest, aby wybrać meble tapicerowane, które zapewnią Ci maksymalny komfort i wygodę.

Przykładowe kanapy do salonu oraz narożniki rozkładane ze sprężynami falistymi:

Sztruksowa kanapa rozkładana Deluxe

Narożnik do salonu Capitol

Przykładowe kanapy do salonu, eleganckie wersalki oraz narożniki rozkładane ze sprężynami bonell:

Elegancka wersalka do salonu Grażyna

Narożnik rozkładany do salonu Klass Plus

Powrót do blogu