Poradnik jak urządzić salon w stylu skandynawskim, 8 cech jakie musisz wziąć pod uwagę

8 cech salonu w stylu skandynawskim

Salon w stylu skandynawskim to miejsce, w którym dominuje harmonia, prostota i funkcjonalność. Ta charakterystyczna estetyka pochodząca z krajów północnej Europy może przynieść do naszych domów wiele spokoju i przytulności. Jeśli jesteś zafascynowany skandynawskim stylem wnętrz, oto 8 cech, które powinieneś wziąć pod uwagę, aby stworzyć salon w tym charakterystycznym stylu.

  1. Jasne kolory: Skandynawski salon zawsze posiada jasną kolorystykę. Biel, odcienie szarości i pastelowe barwy są tutaj kluczowe. Dzięki nim pomieszczenie staje się bardziej przestronne i optycznie rozświetlone.

  2. Naturalne materiały: Wybierając meble i dodatki do salonu w stylu skandynawskim, postaw na naturalne materiały, takie jak drewno, rattan czy len. Te organiczne tekstury dodadzą przytulności i ciepła do wnętrza.

  3. Minimalizm: Skandynawski styl słynie z minimalizmu. Unikaj zbyt wielu ozdobników i zdobień. Proste linie, czyste formy i funkcjonalność są tutaj najważniejsze.

  4. Narożnik skandynawski: Narożnik skandynawski to jeden z kluczowych elementów salonu w tym stylu. Wybierz model o prostym designie, z jasną tapicerką i drewnianymi nóżkami. Taki mebel zapewni wygodne miejsce do siedzenia dla całej rodziny.

  5. Narożnik skandynawski z funkcją spania: Jeśli potrzebujesz dodatkowego miejsca do spania dla gości, wybierz narożnik skandynawski z funkcją spania. To praktyczne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce w salonie.

  6. Duży narożnik skandynawski: Jeśli Twój salon jest przestronny, rozważ wybór dużego narożnika skandynawskiego. Taki imponujący mebel będzie centralnym punktem pomieszczenia i zapewni komfortową przestrzeń do wypoczynku.

  7. Jasne drewno: Wybierając meblościankę w stylu skandynawskim, postaw na jasne drewno, takie jak dąb lub brzoza. Meblościanka taka będzie nie tylko praktycznym miejscem do przechowywania, ale także dodatkowym elementem dekoracyjnym.

  8. Funkcjonalne rozwiązania: Skandynawski styl kładzie duży nacisk na funkcjonalność. Wybieraj meble z praktycznymi rozwiązaniami, takimi jak szuflady, półki czy ukryte schowki. Dlatego warto zaopatrzyć się w narożnik skandynawski z dwoma lub trzema pojemnikami na pościel. 

Polecane meble w stylu skandynawskim:

Narożnik rozkładany skandynawski z dwoma pojemnikami na pościel Scandik L

Duży narożnik rozkładany skandynawski z trzema pojemnikami na pościel Scandik U

Fotel uszak skandynawski

Komoda w stylu skandynawskim Karo 110

Meblościanka Tromso w stylu skandynawskim

Powrót do blogu