Jak urządzić umeblować mały salon? 10 praktycznych wskazówek jak urządzić umeblować mały salon

Jak urządzić mały salon? 10 praktycznych porad

Małe salony mogą stanowić wyzwanie w kwestii umeblowania, ale nie jest to niemożliwe. W tym artykule przedstawimy 10 praktycznych porad, które pomogą Ci urządzić mały salon, a jednym z rozwiązań jest zakup mebli rozkładanych, takich jak mały narożnik rozkładany, narożnik skandynawski z funkcją spania, kanapa rozkładana, fotel rozkładany czy sofa amerykanka rozkładana.

  1. Dokładnie przemyśl liczbę mebli - w małym salonie nie ma miejsca na wiele mebli. Wybierz meble, które nie zawierają wiele przestrzeni. Zamiast komody z uchylnymi drzwiami, wybierz komodę z przesuwnymi drzwiami.

  2. Zainwestuj w funkcjonalność - meble wielofunkcyjne są doskonałym rozwiązaniem w małych salonach. Przykładowo, mały narożnik rozkładany lub narożnik skandynawski z funkcją spania, pozwolą na wygodne spanie w salonie, a w ciągu dnia będą służyć jako wygodne miejsce do siedzenia.

  3. Postaw na jasne kolory - jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie. Wybierając jasne meble i dodatki, sprawisz, że Twój mały salon będzie wydawał się większy.

  4. Wykorzystaj przestrzeń pod sufitem - wykorzystaj przestrzeń pod sufitem, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania.

  5. Wybierz meble o prostej formie - meble o prostych liniach zajmują mniej miejsca i optycznie powiększają pomieszczenie.

  6. Oświetl salon - odpowiednie oświetlenie to klucz do optycznego powiększenia salonu. Warto zainwestować w jasne żarówki i lampy, które rozświetlą pomieszczenie.

  7. Zmień podłogę - podłoga może wpłynąć na optyczne powiększenie pomieszczenia. Wybierając jasną podłogę lub jasne dywany, pomieszczenie będzie wydawać się przestronniejsze.

  8. Wykorzystaj przestrzeń za kanapą - postaw na meble z otwartą przestrzenią pod nimi, aby wykorzystać miejsce za kanapą.

  9. Zainwestuj w meble modułowe - meble modułowe pozwalają na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. Możesz je dowolnie aranżować i przestawiać, co pozwoli Ci na wykorzystanie przestrzeni w sposób optymalny.

  10. Użyj luster - lustra optycznie powiększają pomieszczenie. Powieś lustra na ścianach, aby salon wydawał się przestronniejszy.

Podsumowując, urządzanie małego salonu nie musi być trudne, lecz w tym celu należy postawić na odpowiednie meble. 

Polecane produkty do małych salonów:

Narożnik skandynawski z funkcją spania Scandik

Jednoosobowy fotel rozkładany z funkcją spania Miki

Uroczy narożnik rozkładany do małego salonu Alpine

Komoda z przesuwnymi drzwiami do salonu

Wąska szafa z lustrem oraz przesuwnymi drzwiami 

Sofa amerykanka dwuosobowa z funkcją spania 165x203 cm

Powrót do blogu