Jak wybrać narożnik do małego pokoju? Przeczytaj nasz poradnik i wybierz odpowiedni narożnik rozkładany do małego pokoju

Jak wybrać odpowiedni narożnik do małego pokoju?

Jak wybrać odpowiedni narożnik do małego pokoju?

Marzy ci się wygodne miejsce do wypoczynku w swoim niewielkim salonie lub pokoju? Narożnik to doskonałe rozwiązanie, które pozwala wykorzystać narożną część pomieszczenia, a jednocześnie zapewnia wygodne miejsce do siedzenia i spania. Warto jednak pamiętać, że wybierając narożnik do małego pokoju, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, aby sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać przestronniej i funkcjonalniej.

1. **Mały narożnik rozkładany** – Jeśli masz niewiele miejsca do dyspozycji, warto zastanowić się nad zakupem małego narożnika rozkładanego. Taki mebel może pełnić funkcję kanapy i łóżka, co jest niezwykle praktyczne w małym pomieszczeniu. Po rozłożeniu narożnika zyskasz dodatkowe miejsce do spania dla gości, a w codziennym użytkowaniu będzie on pełnić rolę wygodnej kanapy.

2. **Narożnik z funkcją spania** – Jeśli często przyjmujesz gości lub potrzebujesz dodatkowego miejsca do spania, to narożnik z funkcją spania to idealne rozwiązanie. Dzięki temu meblowi, twoi przyjaciele mogą spać wygodnie, a ty nie musisz inwestować w osobne łóżko. To oszczędność miejsca i pieniędzy!

3. **Narożnik z dwoma pojemnikami na pościel** – Przechowywanie pościeli i koców w małym pokoju może być problematyczne. Narożnik z dwoma pojemnikami na pościel to świetne rozwiązanie. Możesz przechować pościel i dodatki do łóżka wewnątrz mebla, co pomoże utrzymać porządek i zaoszczędzi miejsce w szafie.

4. **Wykorzystanie narożnej części pokoju** – Narożnik jest idealny do wykorzystania przestrzeni narożnej, która często pozostaje nieużywana. Dzięki niemu stworzysz przytulne i funkcjonalne miejsce do wypoczynku, które jednocześnie nada pomieszczeniu nowy wymiar.

Podsumowując, wybierając narożnik do małego pokoju, warto zwrócić uwagę na jego funkcje, takie jak rozkładana kanapa, funkcja spania i praktyczne pojemniki na pościel. Dzięki temu meblowi nie tylko zaoszczędzisz miejsce, ale także stworzysz wygodną przestrzeń do relaksu i przyjmowania gości. Pamiętaj o dobieraniu kolorów i wzorów narożnika, które pasują do reszty wnętrza, aby optycznie powiększyć małe pomieszczenie i nadać mu harmonijny wygląd.

 

Polecane małe narożniki z funkcją spania:

Narożnik rozkładany w skandynawskim stylu Scandik L z dwoma pojemnikami na pościel

Sztruksowy narożnik rozkładany ze sprężynami bonell Scandik L

Jednoosobowy narożnik z funkcją spania oraz pojemnikiem na pościel Miki

Powrót do blogu