Zdjęcie przedstawiające kanapę rozkładaną do salonu Gandi z włoskim stelażem oraz funkcją spania o powierzchni 140x200 cm.

Kanapa rozkładana z włoskim stelażem – czy warto kupić?

Kanapa rozkładana z włoskim stelażem – czy warto kupić?

 

Kanapy rozkładane, narożniki z funkcją spania posiadają wiele systemów rozkładania, które umożliwiają ich użytkownikom wyspanie się na wspomnianych meblach. Popularne sposoby rozkładania to automat DL, automat typu Puma, wózek typu delfin. Większość z nas zna te sposoby rozkładania i jest w stanie wymienić kilka zalet oraz wad. Natomiast włoski system rozkładania jest czymś egzotycznym, rzadko spotykanym, a dodatkowo bardzo często mylony z tzw. „Belgijką”, która posiada spore grono przeciwników. Czym zatem jest stelaż włoski?

 

Jak rozłożyć kanapę z włoską funkcją spania?

Rozłożenie kanapy z włoskim systemem rozkładania jest bardzo proste. Na przykładzie modelu Sofa Gandi wystarczy chwycić za uchwyt znajdujący się za regulowanymi zagłówkami, a następnie pociągnąć do siebie. W ten sposób otrzymamy funkcję spania jak na zdjęciu poniżej.

Zdjęcie przedstawiające rozłożoną kanapę z włoskim systemem Gandi 140x200 cm. Meble klasy premium z rabatem 10% PREMIUM10

W dalszej kolejności, aby złożyć sofę wystarczy złapać za metalowy koszyk i podnieść delikatnie do góry. Następnie należy docisnąć rozkładaną funkcją spania do kanapy i otrzymujemy złożoną sofę.

 

System rozkładania włoski ma wiele zalet, lecz warto skupić się nad trzema największymi:

 

JEDNOLITA POWIERZCHNIA SPANIA – Ta cecha w większości przypadków jest zarezerwowana dla typowych łóżek sypialnianych. Kanapy rozkładane czy też narożniki z funkcją spania zwykle posiadają powierzchnię spania podzieloną na dwie lub trzy części. Niejednokrotnie zdarza się, że dwie części powierzchni spania mają różne wypełnienie, grubość materaca, czy też mają różne rozmiary. Dodatkowo łączenie elementów powierzchni spania może być wyczuwalne dla kręgosłupa zwłaszcza, gdy kanapa posiada cienki materac bez sprężyn. W przypadku kanapy z włoskim systemem rozkładania zastosowany został jednolity materac jak w łóżku sypialnianym. Dwie osoby śpiące na kanapie rozkładanej Gandi mają do dyspozycji wspólną powierzchnię spania z identycznym wypełnieniem materaca. Tym samym kanapa z włoskim stelażem jest połączeniem zalet sofy z łóżkiem sypialnianym.

 

OSZCZĘDNOŚĆ MIEJSCA – Łóżko sypialniane o powierzchni spania 140x200 cm zajmuje dużo miejsca i nie sposób zagospodarować je w pokoju dziennym. Łóżko sypialniane nie jest meblem, który umożliwi nam wygodne wypicie kawy, nie pozwoli nam posiedzieć ze znajomymi, a wciąż będzie zajmować sporo przestrzeni. Kanapa rozkładana z włoskim stelażem w dzień może służyć jako sofa do siedzenia, a dopiero, gdy poczujemy się zmęczeni może ona służyć jako pełnoprawne łóżko sypialniane. To spora wygoda, gdy nie możemy sobie pozwolić na wydzielenie dodatkowego pomieszczenia jako sypialni, lecz chcielibyśmy się wygodnie wyspać. Ponadto w małych mieszkaniach, mikroapartamentach, czy niewielkich pomieszczeniach kanapa z włoskim stelażem może okazać się niezwykle wygodnym rozwiązaniem 2w1.

 

BEZPIECZEŃSTWO PODŁOGI – Podczas rozkładania siedzisko nie styka się z podłogą, dzięki czemu rozkładanie kanapy z włoskim stelażem nie porysuje Twojej podłogi czy parkietu. Jest to ważne zwłaszcza, gdy kanapa będzie zajmować miejsca na panelach czy drewnianym parkiecie.

 

Kanapa ze stelażem włoskim pozwoli Ci cieszyć się z zalet łózka sypialnianego zachowując zalety klasycznej sofy do salonu.

 

Polecana kanapa rozkładana z systemem włoskim:

Kanapa sofa rozkładana z włoskim stelażem Gandi 140

Powrót do blogu